Brestovitsa Winery


Víno s príchuťou Trákie: Vinařství Brestovitsa

Brestovitsa sa nachádza na juhozápade mesta Plovdiv, iba 17 kilometrov od mesta, v úrodných Trakijských nížinách, ktoré sú známe pre výrobu božského nápoja po celé tisícročia svojej histórie.

Toto vinařství bolo postavené na konci 30. rokov minulého storočia podľa návrhu francúzskych inžinierov. Jedná sa o klasický príklad nadzemnej francúzskej sklepní architektúry s celkovou kapacitou 4 000 000 litrov.

Vinný sklep zpracováva vynikajúce ručne zberané hrozny, ktoré kvasia podľa klasických technológií pre vína vysokej kvality.

Prísne hygienické postupy a kontrola kvality sú prítomné na každom stupni výroby, aby sa zachovala charakteristická chuť zrelých bobúľ, ktoré sú typické pre túto oblasť.

Brestovitské vinařské družstvo vzniklo už v roku 1908 v Trakijskej kotlině. Koncom 30. rokov sa družstvo transformovalo na vinařství a postavilo klasický nadzemný sklepový model francúzskeho typu.

V súčasnosti má vinařství ročnú výrobnú kapacitu 4 000 000 litrov vína, čo ho robí uznávaným a spoľahlivým výrobcom vína na miestnom trhu.

Politikou Brestovitsa Winery je horlivo zachovávať dedičstvo tradičných metód výroby, pričom dáva prednosť jedno-odrody vín a cuvée s pôvodnými bulharskými odrodami hrozna, ako sú Mavrud, Pamid a Rubin.

Tieto odrody ponúkajú nový zážitok samy o sebe a sú zaujímavé pre miešanie s medzinárodnými odrodami. Táto politika sa ukázala ako veľmi úspešná, čo dokazujú mnohé ocenenia z prestížnych súťaží, ktoré toto víno získalo počas rokov.

 

 

Vína


Vína z Brestovitsa Winery si môžete pozrieť v našej ponuke. Všetky vína sú k dispozícii na zakúpenie.

Košík