Domaine Boyar


Domaine Boyar bola prvou súkromnou vinárskou spoločnosťou po páde komunistického režimu v Bulharsku v roku 1989. Bola založená v roku 1991 a začala pôsobiť súčasne v Sofii a Londýne. V priebehu niekoľkých rokov sa stala popredným výrobcom a najvýznamnejšou spoločnosťou obchodujúcou s bulharskými vínami na najväčších a najprestížnejších svetových trhoch.

V súčasnosti je Domaine Boyar stále lídrom vo vývoze kvalitných bulharských vín. Kľúčovými trhmi spoločnosti sú Spojené kráľovstvo, Benelux, USA, Kanada, Ázia a severské krajiny.

Za posledných päť rokov Domaine Boyar výrazne rozšírila svoje portfólio a stala sa jedným z najväčších dovozcov prestížnych svetových značiek vín. Vinárstvo spolupracuje s najväčšími svetovými vinárskymi spoločnosťami, ako sú Constellation Brands, Accolade Wines, Barton & Guestier a ďalšie.

Vinice

Domaine Boyar dlhodobo spolupracuje s najlepšími pestovateľmi hrozna v Tráckej nížine a ďalších mikroregiónoch krajiny.
Enológovia spolupracujú s vinohradníkmi a vykonávajú neustálu kontrolu všetkých agronomických opatrení.
Tím určuje kritériá kvality hrozna, regulovanú úrodu a presné načasovanie zberu.
Vinohradníci sa tak sústreďujú výlučne na dosiahnutie čo najlepšej kvality hrozna podľa požiadaviek vinárstva a enológovia na výrobu čo najlepších vín z hrozna.
Pracujú so širokou škálou európskych a miestnych odrôd, pričom sa snažia dosiahnuť maximálny výraz odrôd a vytvoriť zaujímavé a vzrušujúce zmesi pre chuťové bunky.

Vinárstvo

Modré skaly

Domaine Boyar má dve vinárstva – “Modré skaly”, ktoré je jedným z najväčších vinárstiev v Európe, a butikové vinárstvo “Korten”.

Vinárstvo Modré skaly sa nachádza v blízkosti prírodnej pamiatky Modré skaly, na úpätí vrchu Stará Planina, ktorý mu dal meno. Oblasť Tráckej nížiny, kde sa nachádza, je známa výrobou vysokokvalitných červených vín.
Nový vinársky závod bol otvorený 16. septembra 1999 a má spracovateľskú kapacitu 16 miliónov litrov.
Modrá skala, symbol moderného bulharského vína, je jedným z najmodernejších vinárstiev vo východnej a strednej Európe. Realizuje sa s investíciou 30 miliónov eur a pracuje s najmodernejšou technológiou výroby vína.

Tím spoločnosti

Pri tvorbe kvalitných vín je dôležitých niekoľko vecí – láska k vínu, vášeň, profesionalita a dobrý tím.
Enológovia Domaine Boyar patria medzi najvýznamnejších odborníkov v tejto oblasti, ktorí preukázali svoje vysoké znalosti a skúsenosti doma i vo svete. Každé z vín, ktoré vytvorili, odráža ich jedinečný štýl a kreatívny rukopis.

Kapka Georgieva – hlavný enológ Domaine Boyar International EAD
Rosen Georgiev – hlavný enológ Domaine Boyar International EAD
Doichin Andreev – výrobný riaditeľ vinárstva Modré skaly
Magdalena Mihová – technológ
Nikolaj Minčev – technológ

Filozofia

“Trvalo vysoká kvalita”

Udržiavanie stálej kvality výrobkov je jednou z hlavných predností spoločnosti Domain Boyar a charakteristickým znakom spoločnosti od jej založenia.
Vďaka dlhoročným skúsenostiam, talentovanému tímu enológov a najmodernejšej technológii sa snaží o 100 % konzistentnú kvalitu všetkých svojich fliaš, ktorá sa v tomto odvetví pohybuje medzi 85-90 %.  Vinárstvo je vybavené najmodernejším laboratóriom a najnovšími technológiami chladenia a regulácie teploty, čo umožňuje vyrábať vína širokej škály štýlov.

Vína


Vína z Domaine Boyar si môžete pozrieť v našej ponuke. Všetky vína sú k dispozícii na zakúpenie.

Košík