Midalidare Estate


Píše sa rok 2003. Bola to náročná úloha, rovnako ako názov projektu: Midalidare! Napriek tomu sa im to darí. Meno, ktoré si nezapamätáte, víno, na ktoré nezabudnete!

Začiatky

Všetko sa to začalo dodaním a vysadením prvých viníc vo vinohrade Karaliets. Toto miesto nie je náhodné, ale táto oblasť má históriu výroby vína.
Obec Mogilovo má nielen rozsiahlu, čistú a nedotknutú prírodu, ale aj jedinečný terroir. Voľba ťažkej cesty pred ľahkou je zrejmá už pri prvej úrode.

Rok 2009 bol prvým ročníkom Midalidare Estate. Vína boli uvedené na trh a čoskoro si získali pozornosť v Bulharsku aj v zahraničí. Dosiahnutie cieľov viedlo k vyšším očakávaniam. Niekoľko rokov po zavedení bol bývalý poľnohospodársky komplex v Mogilove zrekonštruovaný a stal sa moderným vinárstvom. Po dokončení rekonštrukcie sa vinárstvo zaradilo medzi 5 najmodernejších vinárstiev na svete.
Rok 2010 bol prvým ročníkom v novom vinárstve! História Midalidare je históriou procesu. Spoločnosť sa neustále rozvíja nielen v oblasti vinárstva, ale aj v cestovnom ruchu, poľnohospodárstve a akvakultúre.

Vinárstvo Midalidare má 2 vinice Dabovets a Shipkata. Vinohrady sa rozprestierajú na kopcoch okolo vinárstva.

Vinohrady Dabovets

Na ploche 15,4 hektára sa nachádza jedinečná hlina červenohnedej farby. Pestujú sa tu Syrah, Malbec, Cabernet Franc, Pinot Noir a Mourvedre. Dabovets sa nachádza v nadmorskej výške 360-390 m.
A výhodou je viac ako 2800 slnečných dní v tejto vinici.

Vinohrad Shipkata

Nachádza sa v kopcovitom teréne so sklonom 10 % a rozlohou 44 hektárov. Priemerná nadmorská výška je 290-310 metrov nad morom. Dôležitým prvkom je východo-západná orientácia vinohradov. Projekt vinohradov Shipkata bol vytvorený s ohľadom na typ vína.

Midalidare plánuje vyrábať: ´´dobré telo s výraznou arómou´´.
Výber výsadby viniča preto nie je náhodný. Orientácia na východ a západ totiž dokáže chrániť hrozno pred silným žiarením popoludňajšieho letného slnka. Bez toho, aby sa v dôsledku priameho pôsobenia slnka zmenili aromatické komplexy koncentrované v šupkách hrozna. Vďaka svojim špecifickým vlastnostiam a modernému vinárstvu je vinica Shipkata vynikajúcim terroirom. Vo vinici sa pestuje Syrah, Petit Verdot, Sauvignon Blanc, Chardonnay a Viognier.

Záver

Spoločnosť Midalidare neustále testuje rôzne postupy, metódy a vývoj.
Zavádza nové technológie, investuje do rozmanitosti odrôd, zlepšuje kvalitu a optimalizuje procesy. A všetok vývoj je vždy v súlade s darmi prírody, vždy sociálne motivovaný v súlade s firemnou filozofiou.

Teraz, 13 rokov po prvom ročníku, je Midalidare známy ako jeden z najuznávanejších bulharských výrobcov vína. Malé mladé vinárstvo sa stalo krásnym sídlom a atraktívnym cieľom vzrušujúcej vínnej turistiky.
Vhodným na relaxačnú dovolenku v prírode so všetkými výhodami balneoterapie a SPA procedúr. Priehrada Mogilovo je skvelým miestom na rybolov a výlety.

 

Vína


Vína z Midalidare Estate si môžete pozrieť v našej ponuke. Všetky vína sú k dispozícii na zakúpenie.

Košík