Rakije a brandy, nové produkty.

Rakije a brandy, co s toho máte radi?  Ak ste fanúšikom tradičných destilátov, máte šťastie. Náš e-shop teraz ponúka tri výnimočné bulharské destiláty, ktoré potešia vaše zmysly.

 

História rakie a brandy v Bulharsku

Pliska XO je pomenovaná podľa kráľovského mesta Pliska, prvého bulharského hlavného mesta. Yambolska rakia má bohatú históriu destilácie, ktorá siaha až do rímskych čias v meste Yambol. A z mesta Yambol je to už len kúsok do rakie a regiónu Straldža, kde sa nachádza slávna Straldjanska rakia.

Yambolská rakije detail

Tento destilát tradične používali bulharskí panovníci pri slávnostných príležitostiach a oslavách. Ďalším destilátom, ktorý musíte ochutnať, je regionálna špecialita Straldzanska rakia, ktorá pochádza z južného Bulharska a vyrába sa z hrozna Muškát Ottonel a Tamianka. Zreje päť rokov v dubových sudoch, aby získala jedinečnú chuť a vôňu.

Straldjanska rakije detail

Ak chcete ochutnať to najlepšie z tradičných bulharských destilátov, vyberte si Pliska XO, Yambolskú rakije alebo Straldjanskú rakiju a užite si vynikajúci pocit. V našom e-shope máme tieto nápoje skladom, nechajte sa unášať vôňami a chuťami Bulharska.

Brandy Pliska XO Bulharsko detail

 

Tradičné výrobné metódy v regiónoch Yambol a Straldža

V Bulharsko má dlhú históriu destilácie vrátane výroby brandy, ktorá siaha až do stredoveku. Tradičná výroba brandy sa spája s regiónmi, ako je Straldža, kde sa používajú bulharské dubové sudy, ktoré dodávajú brandy jedinečnú chuť a vôňu. Dnes je brandy jedným z najobľúbenejších alkoholických nápojov v Bulharsku a jedným z najvyhľadávanejších tradičných produktov krajiny.

Okrem brandy a rakije sa v Bulharsku vyrábajú aj iné tradičné destiláty, ako je mastika a kanyak, ktoré sú populárne najmä v regióne Rodopy. Mastika je bylinný destilát s príchuťou anízu, ktorý sa vyrába z pryskyrice zo stromu mastikovník. Kanyak je destilát vyrobený z hrozna, ktorý sa tradične podáva počas sviatkov a osláv.

Všetky tieto tradičné bulharské destiláty majú svoju vlastnú históriu, ktorá siaha až do stredoveku. Dnes sa tieto nápoje stávajú súčasťou kultúry a tradícií Bulharska a sú obľúbenými produktmi medzi domácimi i zahraničnými turistami.

 

 

Košík