Bessa Valley


Bessa Valley, ktoré vyrába nezameniteľné bulharské víno, sa nachádza v údolí Bessa, čo je aj názov kmeňa, ktorí tu pred 4000 rokmi v bývalom ´´Bulharsku´´ tiež vyrábal víno. Dnes táto oblasť patrí do vinárskej oblasti Tráckej nížiny.
Väčšina vín z Bessa Valley sa nazýva Enira. Nie je to len názov, ale aj meno princeznej Bessov, ktorá žila v tejto oblasti v dávnych časoch.

Stephan von Neipperg

Vinárstvo Bessa Valley založila v roku 2001 známa vinárska osobnosť, gróf Stephan von Neipperg, majiteľ 6 vinárstiev vo francúzskej vinárskej oblasti Bordeaux: Chateau Canon La Gaffeliere (Saint-Emilion Grand Cru Classe), La Mondote (Saint-Emilion), Chateau Clos de l’Oratoire (Saint-Emilion Grand Cru Classe), Chateau Peyreau (Saint-Emilion Grand Cru), Chateau d’Aiguilhe (Cotes de Castillon) a Clos Marsalette (Pessac-Leognan).

Rodina von Neipperg pestuje a vyrába víno už približne 800 rokov!

Vinárstvo Bessa Valley má v súčasnosti približne 140 hektárov viníc a v budúcnosti plánuje rozšíriť ich rozlohu na 250 hektárov. V údolí Bessa sa ročne ručne pozbiera 650-700 ton hrozna, z ktorého sa vyrobí približne 720 000 fliaš vína. Vinárstvo má 2 500 francúzskych dubových sudov, ktoré pivnica používa len trikrát.

 

Vína


Vína z Bessa Valley si môžete pozrieť v našej ponuke. Všetky vína sú k dispozícii na zakúpenie.

Košík