Vinivel LTD


Rodinné vinárstvo Vinivel vyrába od roku 1997 červené a biele víno z najlepšieho hrozna v Bulharsku.

 

“Náš tím vášnivo a neúnavne pracoval na budovaní reputácie a uznania našich vín.
Snažil sa pestovať vlastné vinice, venovať výhradnú pozornosť procesu výroby vína a poskytovať našim zákazníkom hodnotu.

Profesionalita a vedomosti pani Yamantievy – našej technologičky, a moderný prístup k rozvoju vinárskeho procesu jej manžela – pána Yamantieva. Nám umožňujú pokračovať v starobylej vinárskej tradícii jedinečného regiónu Ivaylovgrad v Bulharsku. Dať našim zákazníkom možnosť osloviť sa históriou vinárskej rodiny v každej fľaši, ktorú vyrobíme.”

slová majiteľov Yamantievovcov

Vinárstvo

Vinivel vlastní 200 hektárov viníc. Medzi pestované odrody patria francúzsky Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah, Carmenére, Pinot Noir, Alicante Bouchet, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Traminer a Viognier.
Pomocou moderných vinárskych postupov a dynamického riadenia sa snažia o vyrovnanú úrodu, aby z viníc získali hrozno najvyššej kvality.

Terroir

Vinárstvo sa nachádza v Ivaylovgrade, malom mestečku v juhovýchodnej časti Bulharska, 5 km od hraníc s Gréckom a približne 60 km od Turecka, na úpätí “Východných hôr”.

Vďaka úplne nedotknutej prírode, absencii akýchkoľvek výrobných závodov a malému počtu obyvateľov v regióne je tento región jednou z ekologicky najčistejších oblastí nielen v Bulharsku, ale aj v celej Európe.
Na kopcovitom teréne rastú topole a duby ako symboly regiónu.

Korene vinárskej tradície v tejto oblasti sa nachádzajú v neďalekých antických pamiatkach starých viac ako 2000 rokov, ktoré mnohí považujú za domov Dionýza – starogréckeho boha vína a slávností.

 

 

 

 

Vína


Vína z Vinivel LTD si môžete pozrieť v našej ponuke. Všetky vína sú k dispozícii na zakúpenie.

Košík