Zagreus Winery


Rodinné vinárstvo Zagreus sa nachádza vo vinárskej oblasti Tráckej nížiny a v mikroregióne Asenovgrad. Oblasť v okruhu 80 km okolo mesta Plovdiv, kde sa nachádza vinárstvo Zagreus, je známa odrodou Mavrud. Ide o najznámejšiu bulharskú krajovú odrodu, ktorá sa už viac ako 3 000 rokov pestuje len v tomto regióne.

Vinárstvo Zagreus, presnejšie jeho vinice, boli vysadené na jeseň roku 1998. K dnešnému dňu sa vinohrady rozprestierajú na ploche 120 hektárov. Pestujú sa tu odrody Mavrud 50%, Cabernet Sauvignon 20%, Syrah 20% a Merlot 10%. Kapacita vinárstva je 1 000 000 fliaš, čo je približne 700 tisíc litrov vína. Vinárstvo je podľa bulharských noriem klasifikované ako malá vinárstvo.

Zaujímavý fakt:
Od roku 2010 sa vinohrady obhospodarujú v súlade so špecifikáciami Európskej únie pre ekologickú výrobu a v roku 2013. Po povinnom trojročnom skúšobnom období, získali certifikát na výrobu ekologických vín.

Vinárstvo je výnimočné aj tým, že ako jedno z mála v Bulharsku šľachtí a ďalej zdokonaľuje odrodu Mavrud. Šľachtia aj vlastné odrody a pododrody Mavrudu. Vďaka tomu je to pre mňa jedna z najlepších vinarstev, pokiaľ ide o túto odrodu.

 

Vína


Vína ze Zagreus Winery si môžete pozrieť v našej ponuke. Všetky vína sú k dispozícii na zakúpenie.

Košík